Blog


 

 

kieliszki z wódką

Wódka, czyli nieodłączny element polskiej kultury

6-5-2022 • deluxeadmin

Wódka to napój o bogatej przeszłości i ogromnym znaczeniu dla kultury, a także historii krajów Europy Wschodniej. Nie bez powodu alkohol ten jest jednym z najchętniej spożywanych trunków w Polsce, Rosji, na Litwie czy w Ukrainie. Tego rodzaju destylat często pojawia się w rodzimych tekstach kultury, a bogata tradycja jego wyrobu i spożywania wpłynęła nawet na nasze zwyczaje, na stałe wpisując się w polską obyczajowość. Jaka jest rola wódki w kulturze? Dlaczego to właśnie ona stała się trunkiem kultowym? Na powyższe pytania odpowiemy w niniejszym tekście. Zapraszamy do lektury!

Więcej >>

wódka deluxe original

DELUXE Original — ekskluzywny alkohol w pozytywnym świetle

6-4-2022 • deluxeadmin

Mówi się, że wódka jest niezdrowym, a nawet niebezpiecznym alkoholem — to nie do końca prawda. Spożywana zgodnie z zasadami savoir-vivre, przy zachowaniu umiaru i elegancji, może być doskonałym dodatkiem na przeróżne okoliczności. Nie wrzucajmy więc każdego wysokoprocentowego trunku do jednego worka — wódka była, jest i będzie spożywana. Pora więc przełamać temat tabu i przyjrzeć się pozytywnym aspektom degustowania tego luksusowego alkoholu na przykładzie jedynej tak prawdziwej wódki DELUXE.

Więcej >>

wódka deluxe original

Wódka z ziemniaków czy zbożowa – którą wybrać?

10-3-2022 • deluxeadmin

Wódka bez wątpienia jest jednym z najczęściej spożywanych alkoholi – zwłaszcza na wschodzie Europy. Mnogość sprzedawanych w sklepach rodzajów tego trunku zapewnia nam możliwość wyboru spomiędzy setek przyozdobionych eleganckimi etykietami butelek. Niekoniecznie jednak jest to wybór łatwy. Producenci oferują całą masę różnego rodzaju typów wódki, z czego najpopularniejsze są odmiany powstałe ze zbóż lub ziemniaków.

Więcej >>

wódka deluxe original

Historia wódki

9-2-2022 • deluxeadmin

Wódka to napój alkoholowy o niezwykle bogatej historii. W niektórych państwach Europy Wschodniej trunek ten na stałe wpisał się w lokalne tradycje. Co więcej, wódka często pojawia się (i zajmuje ważne miejsce) w polskiej, rosyjskiej czy ukraińskiej literaturze. Bez wątpienia można stwierdzić, że jest to destylat unikatowy, będący nieodłączną częścią wschodniej kultury. Jakie są jego początki?

Więcej >>

wódka deluxe original

Rodzaje wódki — czym się różnią i jak je serwować?

10-1-2022 • deluxeadmin

W poprzednim wpisie wyjaśniliśmy pokrótce sposoby podawania luksusowego trunku, jakim jest wódka. Warto jednak uzupełnić tę wiedzę o charakterystykę jej rodzajów. W końcu poszczególne gatunki wódki także wpływają na sposób podania alkoholu. Mylą się wszyscy ci, którzy myślą, że ten alkohol ogranicza się wyłącznie do jednej, najczęściej spożywanej odmiany.

Więcej >>

wódka deluxe original

Zasady eleganckiego picia wódki

2-11-2021 • deluxeadmin

Wódka to szlachetny trunek o wieloletniej, bogatej tradycji. Warto pamiętać, że spożywanie jej przez długi czas było przywilejem wyłącznie wyższych sfer. Napój ten jest istotnym, przejawiającym się choćby w tradycjach, zwyczajach czy utworach literackich, elementem kultury, zwłaszcza w krajach słowiańskich.

Więcej >>